big-1

Tablalı Streç Film Sarma Makinesi

Stokta Var

Tablalı streç sarma makinelerin tasarımında dikkat edilmesi gerekli birkaç nüans vardır. Bu küçük detaylara dikkat edilmez ise yıllarca çalışması umulan cihazlar kısa sürede deforme olur ve kullanılamaz hale gelir.

Tabla kalınlığı minimum 8 mm olması gerekir;

Bu makinelerde yükleme genelde forkliftlerle yapılır. Gelen paletin cihazın tablası üzerine indirilirken forklift bıçakları normalden fazla indirildiğinde forklift bıçakları tabla üzerine paletin ağırlığının yanında ilave yük bindirirler. Eğer taşıma kapasitesi ve saç kalınlığı yeterli değil ise hem tabla sacına hemde orta göbeğe uygulanan bu baskı sonucu göbek zarar görebilir veya saç eğilebilir. Bu durum başka arızaları tetikleyecektir.

Dokunmatik ekran ve PLC kullanılarak yapılması;

Bilinen teknoloji bu tip cihazlarda kartlı kullanımdır. Bu oldukça eski ve arıza riski yüksek bir tasarım şeklidir. Görsellikten uzak olduğu için makinenin programlanması da imkansıza yakındır. Bu noktada 7” dokunmatik ekran kullanıcıya kolayca programlama ve reçete oluşturma imkanı sağlar.  PLC ise yüksek hız ve uzun ömrü garanti eder. Odaksan Mühendislik A.Ş. programlama konusunda oldukça başarılı bir firmadır. Bu programlama altyapısını bu cihazların programlamasında da göstermiş rakiplerinden daha verimli ve kullanımı kolay bir program önyüzü yapmıştır.